Boşanma Avukatı Ne İşe Yarar?

Boşanma Avukatı Ne İşe Yarar?

En İyi Avukatı Bulmada Nelere Dikkat Edilmelidir?

Özel hukuk konularında yaşanan uyuşmazlıklarda, sizi en iyi şekilde temsil edecek, sizin haklarınızı ve menfaatlerinizi mahkemede en başarılı şekilde savunacak avukatı bulmak başlı başına önem teşkil eden bir konudur. Zira her sene binlerce hukuk fakültesi mezunu, okullarında gördükleri teorik eğitimlerin ardından davalarda vekalet alarak görev yapmak amacıyla hukuk dünyasına adım atıyor. Söz konusu genç avukatların birçoğu kendi başına kariyerlerine atılırken birçoğu da hukuk danışmanlık ofislerinde staj yaparak bu alandaki çalışmalarına başlıyor.

Bu noktada karşınıza çıkabilecek ve sizin menfaatlerinizi en iyi şekilde savunacağını iddia edecek olan bu avukatlar arasında en iyi avukatı nasıl seçersiniz? Bu seçimde muhakkak, deneyim, avukatın talep ettiği vekalet ücreti, davanızın kapsamı ve boyutu gibi pek çok unsur devreye girmektedir. Ancak tüm bunlara göre bir eleme yaptığınızda yine avukatlık hizmetinden yararlanabileceğiniz pek çok avukatı bulabilirsiniz. Dolayısıyla bu bağlamda dikkat etmeniz gereken size uygun avukatı seçerken hangi noktalara özen gösterip hangi sağlam gerekçeleri ön plana çıkarmanızdır.

Alanında uzman bir avukat tahsis etmenin en uygun yollarından biri şüphesiz tavsiyelerdir. Her yıl on binlerce kişi, yaşadığı hukuki uyuşmazlıkların çözümünde hak kayıplarına uğramamak için çevrelerini didik didik eder ve kendilerine en uygun çözümleri üretebilecek başarılı bir avukat arayışı için tavsiye arayışında bulunurlar. Her ne kadar bu çok yaygın bir yöntem olarak öne çıksa da söz konusu avukat tavsiyesinin de nereden alındığına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Avukat Seçiminde Bunlara Dikkat Edin!

Size hukuki alanda yardımcı olacağı tavsiye edilen avukatlar ile mutlaka bir ön görüşme yapmanız gerekecektir. Bu sayede avukatın ofisine kısa bir ziyaret yaparak kafanızdaki soruları da çözüme kavuşturabilirsiniz. Bu noktada tavsiye edilen avukatın sizin davanız ile ne kadar ilgili olduğunu iyi analiz etmelisiniz. Bununla birlikte avukatın size “kesin kazanırız” gibi başarı terimleri ile yaklaşması, o avukatın sizin için pek uygun olmadığını ortaya koyan kriterler arasında gösterilebilir. Zira tecrübeli avukatlar bu tür kelimeler kullanmaktan kaçınırlar. Çünkü en iyi avukatlar bile hukuki arenada dava kaybedebilirler.

İkinci olarak görüşmeye gittiğiniz avukatın sizden delil ve resmi belgeler sunmanızı istemesine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü avukat temel anlamda bu evrakları yetkili kuruma sunarak sizin haklarınız savunacaktır. Bu sebeple görüştüğünüz avukat ne kadar çok konunun detaylarına inen bir avukatsa sizin davanız ile o kadar ilgili ve uygun bir avukat olduğuna kanaat getirebilirsiniz. Son olarak da avukatın uzmanlık alanından emin olduğunuz takdirde doğru bir avukatla yola çıktığınızı düşünebilirsiniz.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN