Miras Davası Avukatları Ankara

avukat tutma ücretleri

Miras Davası Avukatları Ankara. Miras davasında uzman avukatlar, Ankara merkezli kurulan ve faaliyetlerine başkentin hemen hemen bütün ilçelerinde devam eden miras davası avukatı ankara olarak görev yapmaktadır.

Miras bırakanın ölümünün ardından gündeme gelen miras hukuku konusunda yaşanan uyuşmazlıklar, miras davalarına yol açmaktadır.

Bu bağlamda miras paylaşımında olası hak kayıplarının yaşanmaması için avukatlık hizmetine başvurulması gerekmektedir. Bununla birlikte miras davası avukatları sizlere profesyonel hukuki destek ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Miras hukuku kapsamında görülen uyuşmazlıklar, genellikle mirasın paylaşımı esnasında gündeme gelmektedir. Kardeşler arası yaşanan uyuşmazlıklarla beraber mirasta hak sahibi olduğunu iddia eden farklı zümrelerden hısım ve akrabalar, miras davasının kapsamını daha da içinden çıkılmaz bir hale getirmektedir.

Kaldı ki kişiler tarafından anlaşılması oldukça güç bulunan ve karmaşık bir içeriğe sahip olduğu bilinen miras hukuku, her ne kadar dava için avukat desteğine ihtiyaç duyulmasa da olası hak kayıplarının önüne geçilmesi için alanında uzman avukat hizmeti gerektiren bir konudur. Zira alanında uzman miras hukuku avukatı ile davaya konu olan uyuşmazlıklar kanun nezdinde istenilen bir biçimde çözüme kavuşturulabilmesinin yanında muhtemel hak kayıplarının da önüne geçilmesini sağlamaktadır.

Ankara’nın En İyi Miras Hukuku Avukatları

Ankara en iyi miras avukatı kadrosu içinde yer alan hukuk büromuza bağlı uzman avukatlar, miras hukuku kapsamında gündeme gelen tüm uyuşmazlıklarda müvekkillerinin haklarını ve menfaatlerini en iyi şekilde savunmaktadır. İçtihatlar dâhil olmak üzere 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu’nda 485. ila 692. maddeleri arasına düzenlenen miras hukuku maddeleri hakkında derin bilgi sahibi olan avukatlarımız, aynı zamanda Yargıtay gibi yüksek yargı organlarının da vermiş olduğu bağlayıcı kararları da yakından takip etmeleri sebebiyle geniş bilgi birikimi ve deneyime sahiptir. Bu sayede karşılaştığınız tüm uyuşmazlıkların çözümünde profesyonel destek sunmaktadır.

Miras Davası Hangi Mahkemeye Açılır?

Miras hukuku kapsamında görülen uyuşmazlıkların çözümü için taraflar ve hak sahibi olduğunu iddia eden kişiler, miras davası açmak için yetkili mahkemeye başvuruda bulunmak istemektedir. Ancak miras davasına hangi mahkemenin bakacağı konusunda toplumda bir bilgi eksikliğinin de olduğu görülmektedir.

Miras davalarında yetkili mahkeme, miras bırakanın yani vefat eden murisin son ikametinin bulunduğu ilin adliyesinde görev yapan mahkemedir. Bu bağlamda Asliye Hukuk Mahkemelerinin görev alanlarına tapu tescili ve tescil davaları dahil olurken, Sulh Hukuk Mahkemelerinin görev alanına ise terekenin tespiti gibi davalar girmektedir. Miras davası avukatları Ankara merkezli faaliyetlerine devam eden profesyonel hukuki destek ve danışmanlık hizmeti vermektedir. tahsis edebileceğiniz uzman avukat hukuk sistemi içinde yer almaktadır.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN